KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13351143
nr 1335 1143
Madeleine Hatz
(f. 1952), Sverige
Etsning, Kor. Signerad, numrerad 84/320, daterad -80. Motivet: 26x38 cm
Madeleine Hatz, svensk konstnär född 1952.
Utrop:
300 kr
måndag 29 juni 2020
kl 18:52:03
29 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
ABC-flickor (Lisa Larson)